Volkswagen Grubu, bildiğimiz üzere elektrikli araçlara olan yatırımlarını son yıllarda bir hayli hızlandırdı. Bu grup bünyesindeki markalardan birisi olan İspanyol marka SEAT da bu konudaki ilk adımını, ufak bir crossover model ile atabilir gibi görünüyor. 

Çünkü SEAT, yakın zaman önce bir ipucu görüntüsü paylaştı. Bu ipucu (teaser) görüntüsünde yer alan araç da SEAT Arona adlı kompakt crossover'dan bile daha ufak bir araca benziyor. Yani bu yeni model, daha önceden gördüğümüz elektrikli SEAT/Cupra El-Born'un bir alt modeli olarak karşımıza çıkabilir.

SEAT Ufak Elektrikli Crossover İpucu Görüntüsü (2025)
SEAT'ın Yayınladığı Ufak Elektrikli Crossover İpucu Görüntüsü

TopElectricSUV adlı internet sitesinin tasarımcıları da SEAT'ın yayınladığı bu ipucu görüntüsünü tamamlayarak haberimizin en üstünde gördüğünüz hayali tasarım (render) çalışmasını ortaya koymuşlar.

SEAT'ın bu ufak elektrikli crossover'ının fiyat anlamında da oldukça rekabetçi olması bekleniyor. Bu araç, uygun bir fiyat ile gelirse de Avrupa'da e-2008 gibi birçok rakibinin önüne geçebilir. Tabii araç, e-2008'e göre boyut anlamında belirgin derecede daha ufak da duruyor. Son olarak bu modelin 2025 yılı civarında piyasaya çıkmasının beklendiğini belirtmiş olalım. Aracın üretileceği platformun ise VW Grubu'nun her elektrikli aracında gördüğümüz MEB platformu yerine, MEB-Lite adlı daha ufak ve daha ekonomik bir platform olacağı da belirtiliyor.