Kia, ilk BEV modeli EV6'nın performanslı versiyonunu tanıtarak büyük bir sürpriz yaptı. GT takılı bu model, merakla beklediğimiz EV'yi bir üst seviyeye taşıyor. Aldığı geri dönüşlerden memnun olan Kia da bu takıyı gelecekteki elektrikli otomobillerinde kullanmayı sürdürecek.

77.4 kWh'lık bataryası ve bir çift elektrikli motoru sayesinde toplamda 587 bg güç ve 740 Nm tork üretebilen bu elektrikli canavar, 0-100 km/sa hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayarak Porsche Taycan 4S'ten hızlı olduğunu kanıtlıyor. EV6 GT maksimum 260 km/sa hıza ulaşabiliyor ve tek şarjda 405 kilometre menzil katedebiliyor.

Galeri: Kia EV6 GT

Kia'nın yöneticilerinden olan Artur Martins, EV6 GT hakkında Avustralyalı Car Sales ekibine önemli açıklamalarda bulundu. Martins, Kia'nın şimdiden elektrikli otomobillerine yeni GT modeller planladığını ifade etti.

Martins: "GT, gelecek stratejimizin en önemli basamaklarından biri. Stinger ve K5 gibi içten yanmalı modellerde bu takıyı kullanıyoruz. Fakat gelecekte EV modeller de bu isim ile karşımıza çıkabilecek. Daha önce gördüğünüz sıkıcı ve tasarım anlamında iç bunaltıcı modelleri unutun."

"Biz Kia'nın, farklı motor seçeneklerine rağmen yüksek kullanım tecrübesi sağlamasını istiyoruz. DNA'mızı tüm ürünlerimize yansıtarak gelecek stratejimizi belirleyeceğiz. Kullanıcılarımızı büyük sürprizler bekliyor."