Aracın tanıtım tarihi yaklaştıkça kamuflaj miktarı da azalıyor.

Mercedes-Benz, EQS adlı lüks elektrikli sedan modelinin son derece etkileyici iç mekanını dün tanıtmıştı. Bugün ise EQS'in, SUV versiyonuyla birlikte yeni casus görüntüleri elimize ulaştı.

YouTube'daki walkoARTvideos adlı otomobil casus fotoğraf kanalının videosundan görebildiğimiz EQS prototipi, aracı bizlere bugüne kadarki en hafif kamuflajlı hâliyle gösteriyor. Gördüğünüz üzere, tüm gövdesi kamuflaj ile test edilen aracın artık sadece ön ve arka yüzünde kamuflajlar kalmış. 

EQS, Mercedes-Benz'in bugüne kadarki en gelişmiş iç mekan tasarımına sahip olmasına ek olarak (Hyperscreen ekran düzeni ilk kez EQS'te kullanılıyor.) firmanın en aerodinamik otomobili de olacak. Çünkü aracın hava sürtünme katsayısı 0.20'ye indirgenmiş durumda. Bunda gövdeye gizlenen kapı kolları gibi detayların da etkisinin olduğu şüphesiz.

EQS'in ayrıca 2022 yılı içerisinde tanıtılacak bir SUV modelinin bulunacağını da biliyoruz. EQS, S-Serisi'nin elektrikli versiyonu gibi düşünülebilecekken, EQS SUV ise GLS-Serisi'nin elektrikli versiyonu gibi düşünülebilir. Hemen aşağıdaki casus videoda da o aracı görüyoruz. Tabii o aracın tanıtım tarihi EQS'inki kadar yakın olmadığı için kamuflaj miktarı daha fazla durumda.

Araçların teknik özellikleri ile ilgili pek bir bilgi bulunmadığı için sizlere aktaramıyoruz. Sadece EQS'in 700 km civarında bir menzil sunacağı bilgisi elimizde bulunuyor. EQS SUV'de de bu değerin aşağı yukarı yakın bir değer olması beklenebilir.