Model 3'ün farklı güç seçenekleri birbiriyle yarışıyor!

Tesla, ilk aşamada Model S ve Model X adlı modelleriyle piyasaya giriş yaptı. Firma daha sonradan bu iki modele daha uygun fiyatlı birer alternatif olmaları amacıyla Model 3 ve Model Y'yi de tanıttı.

İngiliz YouTube kanalı Carwow'un düzenlediği bu haberimize konu olan yeni drag yarışı videosunda da 3 adet Tesla Model 3 görüyoruz. Bu 3 adet Model 3 ise birbirinden farklı versiyonlar olmuş. İsimleri ise Model 3 Performance, Model 3 Long Range ve Model 3 Standard Range Plus şeklinde.

Bu üç versiyondan en performanslısı, isminden de anlaşılabileceği üzere Model 3 Performance oluyor. Bu araç 460 beygir güç ve 640 Nm tork değerine sahip. Long Range versiyona baktığımızda ise 350 beygir güç ile 510 Nm tork görüyoruz. Bu her iki versiyonda da her aksta 1 adet olmak üzere 2 adet elektrik motoru söz konusu. Araçların ağırlık değerleri de 1.840 kg civarında çok yakın değerlerde.

Yarıştaki en düşük güçlü fakat en hafif versiyon ise Model 3 Standard Range Plus oluyor. Bu versiyon 1.645 kg'lık bir ağırlığa, 286 beygir güce ve 450 Nm torka sahip. Ayrıca bu versiyonda 1 adet elektrik motoru bulunduğundan dolayı 4 tekerden çekiş sistemi yerine arkadan itiş sistemi söz konusu. Bu bilgilerin ardından da sizleri o yarış videosu ile başbaşa bırakalım ve Model 3'ün versiyonları arasındaki performans farkını izleyerek görün.