Autovisie adlı Hollandalı kaynağın iddiası bu yönde!

Volkswagen'in ID adlı elektrikli otomobil model ailesi kapsamında, ID.3 modelinden daha da kompakt bir model üreteceği uzun süredir biliniyor. Hatta firma yakın zaman önce, ID.2 veya ID.1 olarak adlandırılması beklenen bu modelin üretiminin 2023 yılından 2025 yılına ertelendiğini de açıklamıştı.

Şimdi de Hollandalı otomotiv medyası Autovisie, ID.2 adlı modele ait olabileceğini belirttiği bir çizim görüntüsünü paylaştı. Volkswagen'in Project Trinity adlı projesi için bazı kaynakları incelediğini belirten Autovisie ekibi, bu görüntüyle de bu esnada tesadüfen karşılaştıklarını belirtiyorlar. 

Tabii araç her ne kadar ID.3'e büyük ölçüde benziyor olsa da tamamen farklı bir model de olabilir. Yani bu aracın ID.2 olup olmadığı bilinmez fakat kompakt bir crossover olduğu ortada. Ayrıca Volkswagen ID.3'ün Avrupa'da satış rekorları kırdığı göz önüne alınırsa, bu başarılı aracın bir alt modeli de oldukça mantıklı bir hamle olacaktır diyebiliriz.

Volkswagen, aşağı yönde ilerlettiği ID serisi elektrikli otomobillerini yukarı yönde de ilerletiyor. Bildiğiniz üzere yakın zaman içerisinde ID.3'ten daha büyük SUV model ID.4'ü de bayilerde göreceğiz. Buna ek olarak daha büyük SUV modelleri de düşünülüyor. Hatta yakın zaman önce ID.6 adlı model de sızdırılmıştı.