Jeep'in ABD'nin Utah Eyaleti'nde düzenlediği yıllık etkinliği "Easter Jeep Safari" birkaç gün içerisinde başlayacak. InsideEVs'in kardeş sitesi Motor1'in ABD ekibi de o etkinlikte yer alarak, bizlere canlı gelişmeleri ve görüntüleri aktaracaklar.

Jeep, bu etkinlik öncesinde birkaç konsept aracını da tanıttı. Bunlardan birisi de uzun zamandır ipucu (teaser) paylaşımlarını gördüğümüz tamamen elektrikli Jeep Magneto Concept adlı araç oldu. Tamamen elektrikli bu aracın yanında tanıtılan diğer konseptlerin tümü ise içten yanmalı modeller şeklinde.

Galeri: 2021 Jeep Magneto EV Concept

Jeep Magneto adlı bu elektrikli Wrangler konsepti, aynı zamanda manuel şanzımanlı olmasıyla da dikkatleri çekiyor. Hatta bu araç, bugüne kadar gördüğümüz ilk manuel şanzımanlı elektrikli araç oluyor!

Jeep'in açıklamalarına göre bu araç, 4 modülden oluşan 70 kWh'lık bir batarya paketine sahip. Bu batarya paketinin 4 ayrı parçadan oluşma sebebi ise ağırlık dağılımının daha iyi yapılması için olmuş.

Jeep Magneto'nun teknik özelliklerine baktığımız zaman ise aracın 285 beygir güç ile 370 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Bu motorun mevcut 3.6 litrelik V6 Pentastar motora denk gelecek değerlerde ayarlandığı da belirtiliyor. Aracın 0-100 km/s hızlanma değeri de 6.8 saniye olarak açıklanıyor. Menzil konusunda ise Jeep'den henüz bir açıklama yok.

Birkaç gün sonraki Easter Jeep Safari etkinliğinde bu araçla ilgili daha fazla bilgi ve görüntü ortaya çıkarsa da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!