Bu iki yeni modelden birisi elektrikli SUV, birisi ise elektrikli station wagon oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle, uzun yılların ardından ülkemize dönen İngiliz marka MG şimdi de 2 adet yeni modelini tanıttı. Ülkemize MG ZS EV adlı elektrikli crossover modeliyle giriş yapan markanın tanıttığı bu yeni modellerin ülkemize gelip gelmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Bu modellerden birisi elektrikli bir SUV olurken, diğeri de elektrikli bir station wagon oldu.

MG'nin tanıttığı bu iki yeni modelinden MG5 adlı elektrikli station wagon model aslında daha önceden gösterilmişti. MG'nin tamamen yeni olan diğer elektrikli SUV modelinin ismi ise Marvel R olarak belirlenmiş.

MG Marvel R'ın özelliklerine bakalım

Modellerin özellikleri hakkında konuşacak olursak da Marvel R adlı elektrikli SUV'nin 3 adet elektrik motoruna sahip olduğunu görüyoruz. Araç bu sayede 284 beygir güç ve 665 Nm tork üretiyor. Bu değerlerle 0-100 km/s hızlanması da 4.9 saniye gibi çok iyi bir sürede gerçekleşiyor.

MG Marvel R Elektrikli SUV

Aracın batarya kapasitesi henüz açıklanmamış olsa da menzil değerinin WLTP standartlarına göre 400 km olacağı belirtiliyor. Aracın 3.seviye hızlı şarj ünitesi ile 30 dakikada %20'den %80 şarj doluluk oranına ulaşabileceği de belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

MG Marvel R'ın baz versiyonunun arkadan itişli olacağı ve 150 litrelik bir ön bagaja sahip olacağı da belirtiliyor. Aracın uzunluk değeri 4.67 metre olduğu için de bulunduğu segment, C-SUV segmenti oluyor.

MG Marvel R Elektrikli SUV

MG Marvel R'ın iç mekanında da kalite algısı yüksek görünüyor. Ayrıca 19.4 inç'lik büyük multimedya ekranı ve 12.3 inç'lik dijital gösterge paneli de dikkatimizi çekiyor. 357 litrelik bir bagaj hacmi bulunduğu belirtilen Marvel R'ın farklı elektrikli cihazları ve elektrikli bisikletler gibi araçları şarj etme özelliği de bulunuyor. Son olarka Marvel R'ın teslimatlarına önümüzdeki Mayıs ayı gibi yakın bir tarihte başlanacağını da belirtmiş olalım.

MG5'in özelliklerine bakalım

MG Motor, MG5 adlı bu elektrikli station wagon modelini "dünyanın ilk elektrikli station wagon'u" olarak adlandırıyor. Aracın 2021'nin Ekim aylarından itibaren bayilerdeki yerini alacağı da belirtiliyor. Bu aracın birçok özelliği de yeni tanıtılan Marvel R SUV'si ile hemen hemen aynı görünüyor.

MG5 Elektrikli Station Wagon

Aracın Marvel R'dan farklı olan özelliklerine baktığımız zaman 184 beygir güç ve 280 Nm tork değerini görüyoruz. Bagaj hacmi de 587 litre değeri ile Marvel R'ın bagaj hacminden belirgin ölçüde daha büyük olmuş.

MG5 Elektrikli Station Wagon

MG firması, MG5'in İngiltere başlangıç fiyatının 24.500 İngiliz Sterlini (GBP) şeklinde olduğunu ve bu fiyatın birçok benzinli ve dizel station wagon araç ile rekabetçi bir fiyat olduğunu da belirtiyor. Firma, elektrikli araçların bakım maliyetlerinin daha düşük olmasını da vurguluyor.