Güney Koreli otomobil üreticisi KIA, geçtiğimiz günlerde ilk tamamen elektrikli modeli olan EV6'yı tanıttı. Bu modelden biraz daha önce tanıtılan retro tasarımlı bir diğer crossover olan Hyundai Ioniq 5 ile kardeş olan EV6'ya ilerleyen zamanlarda Genesis markalı bir kardeş model daha gelecek.

Ioniq 5'in retro tasarımının aksine KIA EV6, daha sportif bir görünüm ile karşımıza çıkmıştı. Fakat TopElectricSUV adlı medyanın tasarımcısı, KIA EV6'nın tamamen sportiflik odaklı GT versiyonunu dijital ortamda hayal etmiş. Karşımıza da bu görüntüden görmekte olduğumuz hayali tasarım (render çalışması) çıkmış.

Bu tasarımı hazırlarken KIA'nın diğer GT amblemli modellerindeki detayları araca aktarmaya gayret gösteren tasarımcı, bize sorarsanız oldukça tutarlı bir tasarım ortaya koymuş. Ayrıca KIA EV6'nın en güçlü versiyonunun, 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlayacağı da açıklanmıştı. Bu sebepten dolayı da bu aracın sportif bir versiyonunun bulunması gayet mantıklı görünüyor. Tabii bu konuda KIA'dan henüz resmi bir açıklama veya ipucu bilgisi gelmiş değil.

Bunun dışında KIA EV6'nın 72.6 kWh'lık bir batarya paketi, 500 km menzil gibi özelliklere sahip olacağını da biliyoruz. Aracın kalan özellikleri de kardeş modeli Hyundai Ioniq 5 ile tamamen aynı olacak. KIA, geçtiğimiz günlerde aracı göstermiş olsa da çok detaylı bilgiler vermemişti. Aracın daha detaylı tanıtımının 30 Mart tarihinde gerçekleşeceği de açıklandı.