BMW de diğer birçok premium marka gibi elektrikli otomobil sektörüne olan yatırımlarını son yıllarda bir hayli artırdı. Firmanın satışa sunduğu ilk tamamen elektrikli modeli ise BMW iX3 adlı SUV model oldu. Bu model, isminden de anlaşılabileceği üzere BMW X3'ün elektriklisi niteliğinde.

Ülkemizde de satışta olan BMW iX3'e ek olarak firma bir elektrikli SUV'sinin daha geliştirme sürecini devam ettiriyor. O da geçtiğimiz yıllarda Vision iNEXT adıyla gördüğümüz ve daha sonradan iX ismini alan model oluyor.

Galeri: BMW iNEXT Prototipi Takipçimiz Tarafından Görüntülendi

BMW iX adlı bu yeni elektrikli SUV modeli, aylar önce tanıtılmış olmasına rağmen bir kez daha kamuflajlı bir şekilde Okan Yalçındağ adlı takipçimizin objektifine yansımış. Almanya'da kaydedilen bu görüntüler için kendisine teşekkür ediyoruz.

BMW iX modelini firmanın yayınladığı resmi tanıtım görüntüleri sayesinde kamuflajsız olarak da görmüştük. Aracın bu sebepten dolayı hâlâ neden kamuflajlı şekilde dolaştığını bilemiyoruz. Ayrıca aracın bu denli büyük ön ızgaralara sahip olması da ilginç bir durum. Zira bu ön ızgaralar, BMW'nin şu anki modelleri arasında en büyük olanları. Hatta birçok elektrikli otomobil üreticisi, bu denli büyük ızgaralar bir kenara, çok daha ufak ve yok denecek kadar boyutta ön ızgaralar kullanıyor.