Ford'un elektrikli girişimlerinin en dikkat çekici üyesi, yıllardır pickup segmentindeki liderliğini koruyan F-150 olacak. Özellikle Amerika'nın en çok satan araçlarından biri olan model, pek çok anlamda otomotiv dünyasındaki değişimi temsil edecek. İşte bu değişimin öncülerinden olan prototipler, sonunda sokağa indi.

Mavi Oval'de çalışan mühendisler aracı olabildiğince kamuflaj ve sahte panel ile süslemiş. Sıfır emisyonlu modelin F-150 SuperCrew olduğunu anlayabiliyoruz. Fakat modelin EV yapısını ele veren ilk detay, göremediğimiz egzoz çıkışları oluyor. Ayrıca fotoğrafların bazılarında arka aks üzerinde devasa bir elektrik motoru görebiliyor ve aracın tabanındaki bataryayı inceleyebiliyoruz.

Galeri: 2022 Ford F-150 EV Casus Fotoğraflar

Elektrikli otomobillerin alametifarikası haline gelen uzun LED ışıklandırma barı, F-150 EV'de de kendisine yer bulacak gibi. Görsel anlamda içten yanmalı kardeşine bir hayli benzeyecek model, ufak nüanslar ile kendisini ailenin geri kalanından ayırt etmemizi sağlayacak. Casuslarımız aracın dikkat çekici jant tasarımı üzerinde de yoğunlaşarak bu tasarıma "ninja yıldızı" adını takmış.

Şimdilik modelin ne zaman geleceği hakkında bir bilgi olmasa da iddialar 2022 yılını işaret ediyor. Aynı yılın ortalarında satışa sunulacak olan aracın fiyatı ise standart modellere nazaran daha yüksek olacak. Elektrikli F-150'nin 482 kilometre menzil sunması bekleniyor.