Jeep'in her yıl düzenlediği Easter Jeep Safari etkinliğine artık günler kaldı. Arazi tutkunlarının Amerika'daki ibadet yerlerinden biri olan Moab'da düzenlenen bu etkinlik, pek çok Jeep konseptini tek bir yerde topladığı için büyük önem taşıyor.

Etkinliğe olan iştahımızı kabartmak isteyen Jeep, bir çift Wrangler teaser'ı yayınlayarak istediğini başardı. Fakat bu modellerden biri, Şubat ayında adını ilk kez duyduğumuz, tamamen elektrikli Magneto'ya ait. Henüz geçtiğimiz günlerde Stellantis tarafından isim hakları alınan Magneto, bu yıl Moab'da karşımıza çıkacak modellerden biri olacak.

Jeep Easter Safari Konsept Modeller 2021
Jeep Easter Safari Konsept Modeller 2021

Bu noktadan sonra söyleyeceklerimiz sadece spekülasyondan ibaret. Fakat biz, Jeep'in Magneto adında bir Gladiator konsepti üzerinde çalıştığına inanıyoruz. Elimize ulaşan teaser'ların diğerinde turuncu bir Wrangler modeli görme şansımız oluyor. Bu model geniş tamponu ve çamurluklarının yanı sıra bir de vince sahip. Kendisinin de Moab'da bulunacak bir Wrangler Rubicon 392 versiyonu olacağına inancımız tam.

Teorilerimizden bir diğeri de Jeep'in yayınladığı iki teaser arasındaki farklılıklardan geliyor. Dikkatli bakarsanız Magneto'nun üstünde, standart Wrangler'da da bulunan devasa kaput havalandırması görünebiliyor. Rubicon 392 olduğunu iddia ettiğimiz modelde ise bu boşluk daraltılmış. Yani Magneto dudak uçuklatan hibrit bir ünite ile, Rubicon 392 ise tamamen EV yapısı ile birlikte gelebilir.

Kafanızı daha fazla karıştırmak istemiyoruz fakat bu iddialarımızın tutarlılığına, Moab'da düzenlenecek etkinlik başladığında tekrar karar vereceğiz.