Fremont Tesla fabrikası üzerinde yapılan son drone çekimlerinde görünene göre yenilenen Model S'te üçüncü sıra koltuk olabilir.

Tesla Model S 2012 yılında piyasaya çıktığından beri sadece dış görünüşte ufak bir makyajlama operasyonunu 2016 yılında görmüştü. Onun dışında 9 yıldır aynı iç tasarıma sahip olsa da aslında görünmeyen bazı kısımlarda verimlilik, menzil, performans, konfor gibi konularda kendini çok geliştirdi. Sonunda ise beklenen tasarımsal değişiklik de gerçekleşti ve Tesla geçtiğimiz aylarda ağırlıklı olarak iç tasarımda yenilenmiş Model S'in sır perdesini araladı.

ABD'de bu yenilenme sonucu ortaya çıkan Model S teslimatları da başlamak üzere. Tesla Model S'in bu yenilenmesinde şimdilik öğrenebildiğimiz farkları ve yenilikleri detaylı olarak ele almıştım. Şimdi ise yaklaşan teslim tarihleri ile birlikte heyecanı dorukta olan hayranlardan Fremont fabrikası üzerinde çekilmiş yeni drone görüntüleri geldi.

 

Bu görüntülerde birkaç Model S teslime hazır şekilde bekliyor gözüküyor. Görüntülerde yarım direksiyonun şaka değil gerçek olduğunu (homologasyona uygun olmalı ki F16 direksiyonu gibi o şekilde üretilmiş) ve üçüncü sıraya aynı Model Y gibi koltuk opsiyonu geleceğini görebiliyoruz.

Model S 2012 yılında ilk çıkışı ile opsiyonel üçüncü sıraya sahipti ancak bu koltuk sırası bagajın içinde, ters şekilde dışarıya bakan çocuk koltuğu şeklinde idi. Şimdi ise Model Y tarzında, sürüş yönüne bakan 'jumpseat' şeklinde eklenmiş olabilir.