ABD'li otomobil üreticisi GMC'nin, Hummer efsanesini yeniden otomotiv sektörüne kazandıracağını uzun zamandır biliyoruz. Firma Hummer EV adını verdiği elektrikli pick-up modelini geçtiğimiz yıl göstermişti. Daha sonradan da bu aracın bir SUV versiyonunun geleceği doğrulandı.

Zira Hummer dendiği zaman akla her zaman pick-up bir araçtan ziyade arazi odaklı SUV'ler geliyor. GMC bugün ise Hummer EV adlı pick-up modelin testlerine bir video paylaştı ve buna ek olarak aracın SUV türevinin tanıtım tarihini de açıkladı. Paylaşılan video, haberimizin üst kısmından izlenebilir. GMC'nin Hummer EV'nin SUV modeli için verdiği tarih ise 3 Nisan oldu. 

GMC Hummer EV SUV Türevi İpucu Görüntüsü

Elektrikli Hummer SUV'sinin bir ipucu görüntüsü de daha önceden yayınlandı. Bu ipucu görüntüsünde aracın profiline ek olarak arka kısımda bagaj kapağı üzerinde yer alan yedek lastik detayını da görebiliyoruz. 

GMC Hummer EV pick-up'ının 200 kWh civarı çok büyük bir bataryaya sahip olacağı da söyleniyor. Bu bataryanın 560 km'den biraz daha fazla menzil değeri sunacağı belirtiliyor. Ayrıca aracın arazi sürüşlerinde çapraz şekilde ilerlemesini sağlayan "Crab Mode" yani "Yengeç Modu" gibi bir özellik de dikkatleri çekiyor. Tüm bu özelliklerin aracın SUV modelinde de hemen hemen aynı olmasını beklediğimizi belirtmiş olalım.