Arrival adlı firma, kargo şirketi UPS'ten 10.000 adetlik kargo aracı siparişi almıştı. Arrival Van olarak adlandırılan bu elektrikli ticari araç nihayet seri üretim hâliyle tanıtıldı. Oldukça hafif bir alüminyum şasiye ve kompozit gövde panellerine sahip olan araçta toplamda 8 farklı versiyon sunulacağı belirtiliyor.

Bu 8 versiyondan kasıt ise anlayacağınız üzere farklı uzunluk ve yükseklik seçenekleri şeklinde. Bu versiyonların en yüksek ağırlık taşıyabileninin kapasitesinin 1.975 kg olduğu da belirtiliyor. En yüksek kargo alanı ise 14 metreküp yani 14.000 litre şeklinde açıklanıyor.

Arrival Van
Arrival Van

67 kWh ve 113 kWh arasında değişen batarya seçenekleri sayesinde aracın 180 km ile 340 km arasında değişen menziller sunduğu da belirtilen bilgiler arasında. Hatta basın bültenine göre kısa mesafeler için aracın 44 kWh bataryalı bir versiyonu bile geliştirilebilir.

Arrival Van adlı bu ticari araçta ısıtmalı koltuklar, bağımsız ön ve arka süspansiyon, tüm kabinin klima kontrolü, 15.6 inç'lik dokunmatik bir ekran, dijital aynalar, 360 derece görüş özelliği, acil durum otonom freni, kör nokta monitörü, trafik lambası okuma özelliği ve şerit takip asistanı gibi özelliklerin yer aldığı da belirtiliyor.

Tabii bu özelliklerin birçoğunun opsiyon olacağını düşünebiliriz. Arrival Van adlı bu elektrikli ticari aracın müşteri test sürüşlerinin 2021'in yaz aylarında, seri üretiminin ise 2022'nin ortalarında başlayacağı belirtiliyor.

InsideEVs Türkiye'nin Instagram, Facebook ve Twitter sayfalarını takip etmeyi de unutmayın!

Galeri: Arrival Van