Aracın uzun gövdeli sportif bir sedan olacağını anlamış olduk.

Volkswagen'in son dönemdeki elektrikli otomobil girişimleri çoğu kez gündeme geliyor. Hatta firmanın ID.3 adlı elektrikli kompakt hatchback modeli Avrupa'da satış rekorları kırıyor. Tabii bu satış istatistiklerinde çeşitli hile dedikoduları da gündemde. Fakat bu konuda kesinleşmiş bir durum yok.

Volkswagen, Project Trinity adını verdiği elektrikli bir sedan projesini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. 4.seviye otonom sürüş özelliğine sahip olacağını bildiğimiz bu aracın bugün de yeni bir ipucu görseli paylaşıldı.

Bu görseli hemen yukarıdan görmektesiniz. Bu gölgeli ipucu görüntüsünde aracın oldukça uzun bir gövdesinin bulunduğunu ve bu gövdenin arka kısımda bir hayli eğim kazandığını farkediyoruz. Yani araç bir sedandan ziyade bir liftback'e daha çok benziyor diyebiliriz.

Volkswagen, bu elektrikli sedan modelinin 2026 yılına kadar üretime girmeyeceğini de belirtiyor. Aracın üretiminin Wolfsburg'da gerçekleşeceğini belirten firma, bu aracın "adeta bir zaman makinesi" olacağını da söylüyor. Bunun söylenme gerekçesi ise aracın şarj süresinin son derece kısa, hızlanma performansının da bir o kadar iyi olacağı bilgisi olarak gösteriliyor. Hatta Volkswagen, Project Trinity'nin şarj süresinin benzinli bir araca benzin alma süresiyle aynı olacağını da belirtiyor!

Volkswagen tüm bu bilgilere ek olarak, Project Trinity ve diğer gelecek yeni elektrikli modellerinde çok fazla versiyon sunmayacağını da belirtiyor. Ayrıca firmanın gelecek elektrikli modellerinin sunulacak tüm özellikleri bünyesinde barındıracağı ve bu özelliklerin kullanıcı isteklerine göre opsiyon şeklinde aktifleştirileceği de belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.