Hayatımıza bomba gibi giren Porsche Taycan ailesi, yakın zamanda genişleyerek yoluna devam edecek. Autocar'a konuşan Stefan Weckbach, Taycan'ın yeni türevleri üzerinde çalışmalar yürüttüklerini resmen açıkladı. Yani Taycan Cross Turismo, ailenin en son üyesi olmayacak.

Bu versiyonlar hakkında açıklama yapmayan Weckbach, verdiği ipuçları ile geleceğe ışık tuttu. Audi E-Tron GT ile paylaşılan J1 platformunun gelecekteki "ürün planları" için ideal olduğunu ifade eden yönetici, Sport Turismo versiyonu için kapıyı açık bıraktı.

Galeri: 2021 Porsche Taycan Cross Turismo

Weckbach, bu altyapının Taycan Convertible'a uygun olduğunun altını çizerken Alman markanın bu versiyonu gerçekleştirebilmek için önce talep alması gerektiğine vurgu yaptı. Son yıllarda cabriolet modellere olan ilgi azalmış durumda iken, bu tarz bir versiyon Porsche'ye sadece para kaybettirecektir. Bunun farkında olan üretici de bu adımı atmadan önce yoğun bir araştırma süreci izliyor.

Taycan ailesini şenlendirmesi en yakın versiyon ise bir Coupe olabilir. Uzun süredir bu modeller üzerine titreyen Porsche, elektrikli bir coupe'nin ürün gamında yer almasını istiyor. Özellikle sedan ve Cross Turismo modellerinden hafif olacak model, sadece bu sebeple bile Alman üreticinin ilgisini çekiyor.

Fakat her şeyden önce Porsche'nin yapması gereken başka bir proje var. Bu yıl içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz tamamen elektrikli Macan üzerinde çalışmalarını sürdüren geliştirici, modeli 2022 yılında satışa sunmayı amaçlıyor. Porsche Macan'ın ardından, platform kardeşi Q5 E-Tron'u görme fırsatımız da olacak.