E-Garaj İstanbul/Maslak'ta Türkiye'nin tek e-mobilite merkezi olarak hizmet veriyor. Bünyesinde elektrikli otomobil servisi de barındırıran E-Garaj'da ustalarımız ile bir arada ikinci el Tesla otomobillerde uyguladığımız ekspertizi aşama aşama sunduk.

Yürüyen aksam aynı

Öncelikli olarak otomobili liftte kaldırıp alt takımlara ve yürüyene bakıyoruz. Tam elektrikli olsa da, gövdeyi taşıyan, tahrik aksamlarını taşıyan sistem konvansiyonel otomobiller ile aynı. Tesla özelinde daha önce de yüksek tork sebebiyle destekleyici aluminyum rotillerin zayıfladığını görmüştük.

Yazılım ve donanım opsiyonları yepyeni bir Dünya

Boya, kaporta, garanti ve servis geçmişi dışında Tesla ekspertizinde en önemli fark bambaşka bir Dünya olan Tesla Dünyasına da eşlik ediyor. Ekspertizde Autopilot donanım/yazılım versiyonları, alınmış/alınmamış şarj hızı vb. opsiyonlar, bilgisayar işlemci nesili gibi Tesla'ya has özellikler kontrol ediliyor. Ayrıca otomobil Tesla servis modunda olduğu için batarya sağlığı, AC ya da DC ağırlıklı şarj alışkanlıkları, arka planda oluşmuş gizli arızalar raporda sunuluyor.