Volkswagen'ın elektrikli kompakt hatchback modeli ID.3, Avrupa'da her ne kadar satış istatistiklerinin artırıldığı iddialarıyla gündeme gelmiş olsa da aracın çok sattığı bir gerçek. Hatta son günlerde bu aracı çeşitli ithalatçı firmalar tarafından ülkemizde de satışta görüyoruz.

ID.3'e bu kadar fazla talep olması, Volkswagen'i de araca çeşitli yenilikler getirilmesi konusunda motive ediyor gibi görünüyor. Volkswagen'in CEO'su Ralf Brandstatter da LinkedIn üzerindeki paylaşımıyla bizleri bu konuda şaşırtıyor. Çünkü kendisi, Volkswagen ID.3'ün üzeri açılabilir (cabrio) versiyonuna ait bir eskiz çizim görüntüsünü paylaştı. Bu görüntüyü haberimizin en üstünde görmektesiniz.

 

Tabii bu aracın kesinleştiğini bu aşamada söylemek zor. Sadece bir fikir olarak ortaya bir eskiz çizim konulmuş. Hatta böyle bir aracın müşteri kitlesi çok kısıtlı olacağı için üretime girme ihtimalini fazlasıyla düşük gördüğümüzü de söyleyebiliriz. Çizimde aracın arka kapılarını kaybettiği de görülüyor. Yani ID.3 Convertible eğer gerçek olursa, eski yıllardaki EOS modelinin yerini alabilir diyebiliriz.

Brandstatter'ın gönderisinin açıklama kısmında ise "Bir ID.3 Convertible mı? Kulağa oldukça hoş geliyor: sessiz elektrik motorunun performansıyla açık bir tavanla doğa ile iç içe bir sürüş. Bu, sürüş sırasında özgürlük hissiyatına yeni bir boyut getirebilir." cümlelerini görüyoruz.