Tesla'ya taş atmayı da ihmal etmedi.

Daha önce sizlerle Lucid'in halka arz planlarını paylaşmıştık. Churchill Capital Corp IV ile birleşen geliştirici sonunda nihai amacına ulaştı. Fakat bu halka arz aşaması, merakla beklenen Air isimli modelin seri üretime geçme tarihinin ertelenmesine sebep oldu.

Bu bilgiler markanın henüz dün düzenlediği "Lucid Investor Deck" isimli hissedar toplantısından geldi. Aşağıda görebileceğiniz görseller de direkt olarak bu toplantıdan alınmış durumda.

Galeri: Lucid Hissedar Toplantısı

Yukarıdaki görüntülerde Lucid'in kendisini Audi, BMW ve Mercedes-Benz gibi markaların karşısına konumlandırdığını görebiliyoruz. Markanın CEO'su Rawlinson; Audi'nin teknolojik lüks, BMW'nin sportif lüks, Mercedes-Benz'in ise klasik lüks anlayışını temsil ettiğini ifade ediyor. Lucid ise geleceğe yönelik lüks anlayış konsepti ile bu üç markayı tek potada eritmeyi amaçlayacak.

En solda ise Tesla'nın logosu görülebiliyor. Fakat Lucid yetkilileri buraya "inovatif ama lüks değil" notunu düşmüş.

Tabii ki Rawlinson bu iddialarını Bloomberg'e verdiği bir röportaj ile netleştirdi. Yöneticiye göre Tesla'nın "lüks bir üretici olmayışının" en büyük temsilcisi Model Y olmuş. Sürüş tecrübesi ve tasarrufu anlamında aracı dikkat çekici bulduğunu belirten Rawlinson, konu malzeme kalitesine geldiğinde Tesla'nın sınıfta kaldığı görüşünde. Lucid Air ise böyle olmayacak.

Erteleme hakkında da yorumlarda bulunan Rawlinson, endüstriyi pençesine almış tedarik sorunlarının kendilerine zarar vermediğini de ifade etmiş. Bu ertelemenin arkasında sadece halka arz işlemi bulunuyor.