Fisker adlı elektrikli ve hibrit otomobil üreticisi ABD'li marka, yakın geçmişte ismini Karma Automotive olarak güncelledi. Bu markanın bir SUV patenti ise geçtiğimiz günlerde çizim görüntüleriyle birlikte ortaya çıktı.

Tamamen elektrikli bir SUV olacağı bilinen ve isminin de Karma GX-1 şeklinde olması beklenen bu yeni modelin patent görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından kısa süre sonra da hayali tasarımı ortaya kondu. Kolesa.ru adlı internet sitesi üzerinde ortaya konan bu hayali tasarım (render), aracın patent görüntülerinin gerçek dünyada yorumlanmış hâli şeklinde.

Tasarım çalışmasında Aston Martin'in ilk SUV modeli DBX'in baz alındığını da tahmin ediyoruz. Bu sayede de araç, oldukça akıcı ve sportif gövde hatlarıyla karşımıza çıkıyor. Karma'nın bu elektrikli SUV'sinin özelliklerinin de en güncel modellerinden GS-6 sedan ile hemen hemen aynı olmasını bekliyoruz.

Karma firması Çin'in Wanxiang Group adlı şirketi tarafından satın alındığı için de bu elektrikli SUV'nin Çin'de üretilme ihtimalinin çok yüksek olduğu görülüyor. Ayrıca aracın henüz patent aşamasında olmasından dolayı, ortaya çıkacağı tarihin en erken olarak 2022 yılı olduğunu söyleyebiliriz.