Ford, geçtiğimiz yıl Mustang modelini bir model ailesine dönüştürerek, Mustang Mach-E adını verdiği elektrikli SUV'sini tanıttı. Görünüşe göre de yakın gelecekte bu modelin bir ufak modeli de Avrupa hedef alınarak geliştirilecek.

AutoExpress adlı İngiliz otomobil medyası, Ford'un 2023-2029 yılları arasında Volkswagen'den 600.000 adet MEB platformu satın alacağını resmi olarak açıkladığını hatırlatıyor. Bu kaynak, bu platformların mini bir Mustang Mach-E için kullanılacağını söylüyor. Hatta bahsi geçen bu aracın orijinal Mach-E'den ziyade Volkswagen ID.3 temelleri üzerine geliştirileceği de söylenenler arasında yer alıyor.

Ford Focus ile yakın boyutlarda olacağı belirtilen ufak Mach-E'nin teknik özellikleri konusunda ise pek bir söylenti yok. Fakat VW ID.3'ün 58 kWh'lık ve 77 kWh'lık batarya paketleri ve 145 ile 204 beygir arasında güç çıkışları sunduğu göz önüne alınırsa, aynı veya çok yakın değerleri ufak Mach-E için de bekleyebiliriz.

AutoExpress, Ford'un bu ufak Mach-E'leri Almanya'nın Köln kentindeki fabrikasında üreteceğini de belirtiyor. Ayrıca 600.000 adet MEB platformunun, sadece ufak bir Mach-E için değil, ikinci bir model için bile kullanılabilecek kadar çok olduğu da belirtilenler arasında.