Markanın Eski Kıta'da tesis kurmak istediği belirtiliyor.

Amazon ve Ford gibi önemli isimler tarafından desteklenen Rivian, birkaç gündür gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde halka arz edilecek en büyük elektrikli otomobil üreticisi olma yolunda ciddi adımlar attığı söylenen marka, şimdi de Avrupa'daki tesisleri için yer bakmaya başlamış.

Markanın henüz kendi araçlarını üretime geçirmediğini hatırlatmakta fayda var. Bununla birlikte Bloomberg'in iddiasına göre bu tesis, Amazon'un elektrikli teslimat araçlarının üretimi için kullanılacak. Henüz yeri kesinleştirilmeyen bu tesis, ancak ikinci aşamada Rivian'ın kendi modellerini üretecek.

Galeri: Rivian R1T

Avrupa Birliği üyeleri arasından Almanya, Macaristan ve dışından İngiltere gibi ülkelerin tesis için uygun olduğu ifade edilmiş. Resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Avrupa Birliği içerisinde bulunan diğer ülkeler de Rivian'ın tesisi için birer aday konumunda. Hatta üreticinin, devasa emlak şirketi JLL ile el sıkışarak lokasyon arayışlarına hız kazandırdığı da iddia ediliyor.

Rivian, Amazon ya da JLL'den konu ile ilgili bir açıklama gelmedi.

California tabanlı üreticinin ilk modeli olacak R1T'nin üretimi ise Haziran ayında başlamış olacak. Ağustos ayında tamamen elektrikli SUV'si R1S'in üretimine geçecek Rivian, aldığı siparişlerden de oldukça memnun olduğunu açıklamıştı. Markanın Amazon ile olan anlaşması kapsamında, dünyaca ünlü e-ticaret sitesine 100.000 adet elektrikli kargo aracı üreteceğini de hatırlatalım.