Mercedes-DAIMLER, TIRSAN-Kässbohrer ve BMC gibi dev otomotiv firmalarının tedarikçisi olan SERTPLAS, bir ilke imza attı. Ar-Ge merkezinin girişimleri ile TÜBİTAK ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nin yardımlarıyla hazırlanan yüzde yüz yerli ilk şarj istasyonumuz "Volti Akıllı Şarj" resmen tanıtıldı.

Türkiye’de ilk defa yazılımından tasarımına kadar yüzde yüz yerli olarak üretildi. Uluslararası protokollere uygun olarak üretilen Volti, kullanıcılarına yüksek kalite deneyimi sunuyor.

SERTPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Serter, “Piyasada enerji ve otomotiv sektörünün liderleriyle yapacağımız iş birlikleriyle var olacağız; şimdiden sektörün önde gelen birçok firmasıyla görüşmeye başladık. Biz enerji firması değiliz; biz üreticiyiz ve yapacağımız işbirlikleriyle ürünlerimiz istasyonlarda ve e-ticaret sitelerinde yer alacak” dedi.

Volti'nin "akıllı" olarak nitelendirilmesinin sebebi ise şarj esnasında her türlü soruna hazırlıklı olmasından kaynaklanıyor. Isınma ya da şebeke dalgalanması gibi aksaklıklarda şarj işlemini beklemeye alan sistem, her şeyin normale döndüğünü fark ettiğinde kaldığı yerden şarj etmeye devam ediyor.

Volti'nin dört farklı seçenek ile geldiğini de belirtelim. Bu dört seçenek ise şu şekilde sınıflandırılmış:

  • Volti HOME: Evinizde veya apartmanınızın otoparkında kurulan Volti Home, bölgenizin enerji altyapısına uyum sağlayabilecek hızlı ve multi güç seçenekleriyle üretilmiştir. 22 kilowatt seçeneğiyle 1-2 saat arasında, 7.4 kw seçeneğinde ise 4-6 saatlik bir sürede şarj imkanı sunar.
  • Volti STATION: Volti STATION şirketler, istasyonlar gibi çoklu kullanıcıya hitap eden alanlara kurulur. 22 kilowatt seçeneğiyle 1-2 saat arasında; 7.4 kw seçeneğinde ise 4-6 saatlik bir sürede şarj imkanı sunar.
  • Volti GO: Tıpkı cep telefonunuzun şarj aleti gibi yanınızda taşıyabileceğiniz portatif Volti Go ile aracınızı herhangi bir ev tipi prizden şarj edebilirsiniz.
  • Volti Cable: Şarj ara kablosu olan Volti Cable, aracınızı şarj istasyonlarında kendi kablonuzla şarj etmenizi sağlar. 22kW’a kadar güç aktarımını destekler.