Chevrolet, bu ay içinde yeni elektrikli otomobili Bolt EUV'yi tanıtacak. Yeni Bolt ile birlikte tanıtılacak olan EV crossover, yepyeni bir teaser ile karşımızda. Amerikan markanın paylaştığı klip de önceki teaser görselleri gibi araca dair çok detay vermiyor ve bu sefer, iç mekân genişliğini vurgulamak adına Disney'den karakterlerin yardımı alınmış.

Yeni Bolt'un lansmanı için Walt Disney World ile anlaşma hâlinde olan Chevy, klipte Haunted Mansion Hitchhiking Ghosts çizgi filminin karakterlerine yer vermiş. Sadece 15 saniye süren teaser videosunda aracın detayları gizli tutulmuş. Hayaletlerin arka koltuğa doluştuğu klip "Everybody In" yazısı ile biterken beyaz renkli ön üretim Bolt EUV prototipini uzak mesafeden görebiliyoruz.

Galeri: Chevy Bolt EUV casus fotoğraflar

Bolt EUV ve yenilenen Bolt hatchback, General Motors ailesinin yakın zamanda geçiş yapacağı Ultium adlı batarya teknolojisini kullanmayan son otomobil olacak. Amerikan marka gelecek EV modellerinde bu bataryadan beslenecek.

Bolt EUV, altyapısını Çin'de satılan elektrikli model Buick Velite 7 EV ile paylaşacak ve bataryalar Amerika Birleşik Devletleri pazarına uygun şekilde güçlendirilecek; böylece sunulan menzil artacak.

Bolt'un yerden yüksek versiyonu Bolt EUV, Chevrolet'nin Super Cruise adlı yarı otonom sürüş teknolojisini kullanan ilk otomobili olacak. 2025'e kadar dünya çapında 30 yeni EV üreteceğinin sözünü veren GM, 2035'e kadar içten yanmalı motora sahip araçlarını da yelpazenin dışına çıkarmış olmayı hedefliyor.

Bu atılımın bir parçası olan Chevrolet Bolt EUV, sadece 5 gün sonra, yani 14 Şubat 2021'de tanıtılacak.