Jeep'in son dönemdeki hamlelerinden, markanın elektrikli bir marka olma yolunda ilerlediğini çok iyi biliyoruz. Çünkü arazi odaklı bir model olan ve büyük hacimli içten yanmalı motorlarla özdeşleşmiş olan Wrangler modeli bile artık 4xe adlı plug-in hibrit bir versiyona sahip. Bu modele ek olarak Jeep, birçok modelinde 4xe adlı bu plug-in hibrit versiyonlardan sunuyor.

Fakat firma şu ana kadar tamamen elektrikli bir model ortaya koymuş değil. Gelen haberlere göre de Jeep'in hazırladığı Wrangler EV adlı tamamen elektrikli bir Wrangler konseptinin tanıtılmasına kısa süre kaldı. 

Jeep'in son zamanlarda yayınladığı bir Super Bowl reklamına bakıldığı zaman o reklamın Jeep'in The Road Ahead başlıklı bir internet sitesini duyurduğu görülecek. O internet sitesinde de Jeep'in gelecek planları yer alıyor. Bunlar arasında otonom sürüş teknolojileri, online alışverişler ve plug-in hibrit araçlar gibi şeyler bulunuyor. Fakat bunların arasında bir de Wrangler'ın tamamen elektrikli versiyonuna ait iki adet görselin bulunduğu görülüyor. Bu görsellerden birisi haberimizin başlık görseliyken, diğeri de hemen aşağıda yer alıyor.

Jeep Wrangler EV Concept İpucu Görüntüleri

Tabii bu ipucu görüntülerine ek olarak herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmamış. Sadece bu konseptin 28 Mart'tan 3 Nisan'a kadar düzenlenen yıllık Jeep Safari etkinliği kapsamında ortaya çıkacağını biliyoruz. Fakat hemen yukarıdaki ipucu görüntüsü aslında biraz ilginç de geliyor. Çünkü aracın sadece önünde elektrik motoru görünüyor. Zira 4 tekerden çekişli elektrikli otomobillerin neredeyse hepsi, 4 tekerden çekiş sistemi için sadece önde değil, arkada da elektrik motoruna sahip oluyorlar.