Çinli otomotiv devi Geely, bildiğiniz üzere meşhur İsveçli marka Volvo'yu dahi bünyesinde bulunduruyor. Bu firmanın bünyesindeki diğer bir marka da Lynk & Co adlı yeni marka. Daha önceden bazı SUV modeller ortaya koyan marka, yakın zaman önce de "ZERO" adını verdiği elektrikli bir SUV daha tanıtmıştı.

Şimdi de Lynk & Co ZERO'nun iç mekanını vurgulayan yeni bir ipucu (teaser) videosu yayınlandı. Videoyu izlediğimizde de aracın iç mekanını gerçekten etkileyici olduğunu görüyoruz. Konsoldaki 15.4 inç'lik büyük bilgi eğlence ekranı da dikkat çeken öğelerden oluyor. Ayrıca ambiyans aydınlatması da oldukça şık görünüyor. Videoda tüm bunlara ek olarak aracın Yamaha ses sistemi de vurgulanmış.

Galeri: Lynk & Co ZERO İç Mekan Görüntüleri

Tamamen elektrikli sportif bir SUV, hatta daha doğru bir deyişle crossover olan bu aracın Çin'de bu yıl sonunda satışa çıkması bekleniyor. Aracın şu ana kadar bilinen teknik özellikleri arasında ise 4 saniyeden biraz daha kısa 0-100 km/s hızlanma değeri ve 700 km civarı menzil değeri bulunuyor. Tabii bu 700 km'lik menzil değerinin eski NEDC standartlarına göre hesaplandığını varsayıyoruz. Yani gerçek koşullarda bu değerden belirgin derecede daha düşük bir menzil değerinin sunulacağını tahmin ediyoruz.