Tesla bildiğiniz üzere bu yıl, birçok yeni model hazırlığı içerisinde. Bu modeller arasında Tesla Roadster, Cybertruck gibi modeller ve bunlara ek olarak bir de Semi adlı tır modeli var. Hemen yukarıda da Tesla Semi'ın kaydedilmiş yeni bir videosu yer alıyor. Bu videoda tek kabinli bir Semi prototipi, dıştan detaylıca gösteriliyor.

Bu video, aracın son hâlini görmemizi de sağlıyor. Çünkü ilk Tesla Semi prototipleri ile bu prototip arasında bazı farklılıklar var. Bunlara değişen ön farlar, değişen cam tasarımı, yeni kapı kolları ve biraz daha farklı stop lambaları gibi kısımları örnek gösterebiliriz.

Söylentilere göre de Tesla, ilerleyen aylarda Semi adlı bu tır modelinin seri üretimine başlayacak. Yani yakın zaman içerisinde araçla ilgili daha fazla görüntü ve bilgiye ulaşacağız gibi görünüyor. Ayrıca hemen aşağıdan görmekte olduğunuz ve Reddit adlı internet sitesinden u/bigschlong24lg kullanıcı adlı kişinin paylaşımından aldığımız görüntülerde Tesla Semi, çamurlara bulanmış. Bu görüntüler, aracın testleri esnasında zorlayıcı şekilde denendiğini de gösteriyor.

Galeri: Tesla Semi'ın Çamurlanmış Bir Prototipi