Yeni motor, daha hızlı şarj, süspansiyon vb. özellikler ile yenilenmiş yepyeni Tesla Model S Performance (eski adıyla P100D) kısa süre önce yeni bir çeyrek m...

Yeni motor, daha hızlı şarj, süspansiyon vb. özellikler ile yenilenmiş yepyeni Tesla Model S Performance (eski adıyla P100D) kısa süre önce yeni bir çeyrek mil rekoru kırdı. Dikkat çeken ise Tesla Model S'in bu rekoru fabrikadan yeni çıktığı hali ile sıfır modifikasyon ile kırabilmesiydi.

Yenilenen Tesla Model S Performance Ludicrous modu ile çeyrek mili 10.6 saniyede, 205km/h hızında tamamlayabildi.

Yeni Model S Performance sahibi Eli Burton aslında aracını yıllardır kullandığı Model S 75D’den performans serisine yükseltmiş. “E for Electric” programından Alex Guberman'a konuşan Burton, Tesla'nın 595km civarı gerçek menzili, daha iyi şarj, güncellenmiş bir çift motor, süspansiyon gibi iyileştirmeler içeren Model S’teki güncellemeler tanıtıldığında aracını değiştirmeye karar verdiğini anlattı. Ayrıca Tesla, mevcut Tesla sahiplerine Performans paketine ek satılan Ludicrous modunu ücretsiz vereceğini de bu tanıtım ile birlikte söylemişti.

Teslarati'ye deneyimi hakkında konuşan Burton, yeni aracının, geçmişte kullandığı diğer P100D'lere kıyasla yeni bir canavar olduğunu belirtti.

Son yenilemesinden önce bile Ludicrous ile Tesla Model S P100D, çeyrek millerde süper arabalarla eşleşen hatta onları yenebilen, aşırı hızlı bir otomobildi. 0-100’ü 2,5 saniyeden kısa ve çeyrek mili yaklaşık 10,8 saniyede tamamlayan Tesla Model S özellikle kalkış yarışlarında benzinli arabaların karşısına çıkarılan çok iddialı bir rakip. Her geçen gün yeniliklerine devam eden Tesla’dan daha bu tarz çok rekor haberleri duyacağız gibi duruyor!

Aşağıdaki videodan Model S’in rekor kırdığı anı görebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=53VAmBesn0o