https://www.youtube.com/watch?v=1e3yQlyI89I Elektrikli araba ile yolculuğu konsept kanıtı gibi tanıtmaya yaklaşık 3 sene önce o zamanki arabam DMA Basic ile...


Elektrikli araba ile yolculuğu konsept kanıtı gibi tanıtmaya yaklaşık 3 sene önce o zamanki arabam DMA Basic ile İstanbul-Uludağ yazımla başlamıştım. Daha sonra videolara geçişim ile bir sürü elektrikli araba yolculuğu paylaştım. Bu yolculuklar oyunumsu, maceramsı yapıları nedeniyle oldukça kutuplaştırıcı; belli bir kesim çok seviyor, belli bir kesim ise nefret edip çekilecek çile değil şeklinde kategorize ediyor ve fosil yakıta duacı oluyor. Bizim hangi kesimde durduğumuz belli. O kesime yeni bir halka Akgöz ailesinin Renault ZOE ile Kayseri-İstanbul macerası olmuş. Mehmet Akgöz'ü birkaç ay önce arabasını ilk aldığında benden satın aldığı NRGKick ile tanımıştım ve gruplarımızdaki yaklaşımlarıyla EV kanının benden olduğunu anlamam güç olmamıştı. Şimdi ise eşi Emma ve çocukları ile çektiği yolculuk vlog'u ile bunu bir adım öteye taşımış. İncelemesinde de dediğim gibi Renault ZOE esasında DC şarj desteklememesi sebebiyle biraz çağdışı bir EV. Ama ülkemiz de maalesef çağdışı bir EV ülkesi olduğu için altyapıya en uygun otomobil Zoe oluyor. Çünkü şebeke elektriğinden 380V 32A yüke kadar şarj olabiliyor ve bunu verebilecek prizi bulduğunuz yerde 2-2,5 saatte araba tamamen doluyor ve bu tam dolum çok rahat 250km, zorlarsanız 350km'ye kadar menzil sağlayabiliyor. Neyse, Emma zaten hepsini videoda anlatmış.

Başlattığım ateşin diğer tutkunlar tarafından yayıldığını görmek beni bir hayli mutlu ediyor. Video da gerçekten çok keyifli olmuş. Anlayışlarına da emeklerine de sağlık, iyi seyirler. Kanallarına abone olmanızı da tavsiye ederim çünkü başka maceralar da bence kapıda ;)
Türkçe altyazı var, cc'ye basarak açabilirsiniz.