Daha yeni Tesla Autopilot'u detaylı anlatan videomu yayınladım ki enteresan bir haber ile karşılaştık. İngiltere'nin önemli kasko firmalarından 'Direct Line'...

Daha yeni Tesla Autopilot'u detaylı anlatan videomu yayınladım ki enteresan bir haber ile karşılaştık. İngiltere'nin önemli kasko firmalarından 'Direct Line' bugün Reuters'a yaptığı açıklamada sürüş asistanı özelliklerinin teşviği için Autopilot özelliği olan Tesla'larda kasko fiyatlarında %5 indirime gidileceğini açıkladı. Autopilot aslında sadece bir sürüş asistanı sistemi olsa da, yani sorumluluk hala sürücüde olsa da Direct Line bunun geleceğe göz atmak ve öğrenmek için harika bir fırsat olduğunu bildirdi.

Gelecekte de arabalar adım adım kendini kullanmaya doğru gidip kaza oranlarını düşürdükçe bu gibi gelişmelere göreceğizdir. Daha önce de NHTSA Autopilot sonrası Teslalarda kaza oranının %40 azaldığını belirtmişti.

Diğer yandan ülkemizde Tesla'ya kasko yapmak maalesef zor ve pahalı. Superchargerlar açılıp servis desteği geldikçe biz de bu konuda Dünya'yı yaklayacağız umarım ki.