Tesla Çarşamba gecesi 2016 üçüncü çeyrek (Q3) sonuçları ile birlikte her çeyrekte olduğu gibi hissedarlara mektubunu da yayınladı ve şirkette olan bitenle il...

Tesla Çarşamba gecesi 2016 üçüncü çeyrek (Q3) sonuçları ile birlikte her çeyrekte olduğu gibi hissedarlara mektubunu da yayınladı ve şirkette olan bitenle ilgili kısa bilgilendirmelerde bulundu. Şirketin bu çeyrekte beklenenden 7 kat daha fazla kar ederek 22 milyon $ kar açıklanması dışında heyecanla beklenen Model 3 gelişimi ile ilgili de detaylar paylaşıldı.

Tesla Model 3 üretim bandı planlarının tamamen sonuçlandırıldığını ve artık alt sistemlerin derinlemesine testlerinin yapıldığını bildirip, 2017 ikinci yarısı için yüksek hacimde Model 3 üretim ve teslimleri vaadini onayladı.

İşte mektupta Model 3 hakkında verilen bilginin tam çevirisi;

Model 3 için üretim bandı yerleştirme planlarını tamamladık ve yakında yeni gövde kalıp ve son montaj bantlarının kurulumuna başlayacağız. Model 3 üretim ekipman ve malzemeleri için birinci sınıf tedarikçiler ile anlaştık ve zamanlaması kritik, uzun terminli üretim ekipman ve malzemelerinin tedariğini gerçekleştirdik. Şimdi ise şasi, yüksek voltajlı sürüş sistemi ve klima, bilgi ekranları, farlar vb. düşük voltajlı kontrol sistemlerinin testlerini gerçekleştiriyoruz. Model 3'ün geliştirilmesi sürdükçe zamanlama, hacim, araç özellikleri, fiyatlama ve marj hedeflerimizin hepsinde plan dahilinde ilerliyoruz.

Bunun dışında tabii ki Model 3 üretimi için dünyanın en büyük pil fabrikası Gigafactory'nin de önemi büyük. Tesla Gigafactory'de de plandan sapmamış durumda ve sene sonunda hali hazırda Tesla Enerji ürünleri montajı başlamış fabrikada yeni 21-70 formatındaki pil hücrelerinin üretimine başlanması bekleniyor. Gigafactory'deki son durum hakkında daha fazla bilgiyi bu gece gerçekleşecek SolarCity - Tesla etkinliğinde öğrenebiliriz.

Tesla'da özetle her şey yolunda.