Aynen dedikoduların da söylediği gibi, Paris Motor Show'da Mercedes Benz gelecekte elektrikli araçları için kullanacağı, daha önce haberini yaptığım, alt markası EQ ile birlikte yine gelecekteki elektrikli araçlarında kullanacağı modüler elektrikli araç sürüş aksamının en güçlü halini Generation EQ adında bir konsept ile tanıttı.

Konsept bir Mercedes CUV ve mevcut Mercedes GLC'ye benziyor. Ancak Mercedes araç hakkında çok fazla detay paylaşmadı. Zaten üretim tarihi olarak da 2019 telafuz ediliyor. İşte bildiğimiz detaylar;

  • 70kWh'den büyük batarya ile 500km üzeri menzil bekleniyor.
  • Generation EQ Mercedes moduler elektrikli araç sürüş aksamının en güçlü halini gösteriyor. Ön ve arkadaki motorlar toplam 402 beygir, 694nm tork üretiyor. Sonuç; 5 saniyenin altında bir 0-100km/s süresi. Tesla'ya yakın bile değil ancak hiç fena da değil.
  • Mercedes-Benz alt şirketi Deutsche Accumotive pillerin üreticisi.
  • Mercedes aracın çıkacağı tarihe kadar DC şarj protoklü olan CCS'in 150kW güce ulaşacağını, Generation EQ'nun da bu gücün tamamını kullanarak şarj olabileceğini iddia ediyor. Yani bugünün Superchargerından sadece 15kW daha güçlü.

Aslında resim elektrikli otomobil dünyasını bilenler için ortada. Mercedes 2019'da Tesla'nın 2013'te yaptığını yapıyor. Konseptin yayınlanan resimleri aşağıda.