Geçtiğimiz Temmuz ayının sonunda bir deney olarak başlayıp binlerce Model S satılması ile çok başarılı olan ve 31 Ekim 2015'de son bulan Tesla Yönlendirme Pr...

Geçtiğimiz Temmuz ayının sonunda bir deney olarak başlayıp binlerce Model S satılması ile çok başarılı olan ve 31 Ekim 2015'de son bulan Tesla Yönlendirme Programı bir kere daha, 31 Aralık 2015'e kadar, başladı.

Tesla Yönlendirme Programı İlk Kazananı Belli Oldu
Yönlendirme Programında Avrupa'da 10 yönlendirmeye ilk ulaşarak bedava Model X'i kazanan Norveç'li Vlogge Björn Nyland

Satın alan ve yönlendiren iki tarafa da 1000$ indirim sağlayan program CEO Elon Musk'ın otomobillerinin mağazalardan çok insanların önerip anlatması ile satılıp tanıtıldığını farketmesi ile Temmuz sonunda bir deney olarak başlamıştı. Ağustos ayının başından bugüne binlerce Model S satılmasını sağlayıp çok başarılı olan programda 5 adet satış yapana etkinlik davetiyesi, 10 satışa özel seri Model X'i baz fiyattan satın alma hakkı ve bölgesinde 10 satışı ilk gerçekleştirene bedava özel seri Model X vaatleri vardı. Program öylesine başarılı oldu ki 10 satışa ilk ulaşıp bedava Model X'i kazanan Norveç'li Björn Nyland sadece bir haftada 10 yönlendirme sahibi olmuştu. Program sonunda en çok yönlendirme gerçekleştiren kişi 100'den fazla, Björn ise 50'den fazla adete ulaşmıştı.
Son Çeyrekte Talebi Canlı Tutma Hedefi...
Dün açıklanan 2015 3. çeyrek sonuçlarında yıllık hedefi gerçekleştirmek için 2015'in son üç ayında 17.000 ila 19.000 adet arası Model S teslim edilmesi gerektiği bildirilmişti. Yeni programda ise ödüller şu şekilde;

  • Bölgesinde en çok yönlendirmeye sahip olan kişi: Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya/Pasifik bölgelerinin her birinde en çok yönlendirmeyi yapan kişiye bir adet bedava Model S P90D, (Ludicrous Mod ile) ve Mart 2016 sonunda gerçeleşecek Model 3 tanıtım etkinliğine iki kişilik VIP davetiye. (ulaşım ve konaklama masrafları dahil)
  • Bölgesinde 10'a ulaşan ilk kişi: Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya/Pasifik bölgelerinin her birinde 10 yönlendirmeye ilk ulaşan kişiye bedava Tesla Powerwall. (montaj dahil)
  • 10+ Yönlendirme Yapan Herkes: Her bölgede 10+ yönlendirme yapabilen herkes Mart 2016'da düzenlenecek Model 3 tanıtım etkinliğine iki kişilik davetiye kazanacak.
  • 5+ Yönlendirme Yapan Herkes: 5 adeti geçen herkese Gigafactory açılış etkinliğine iki kişilik davetiye kazanacak. Reno/Nevada'ya ulaşım dahil.

Nasıl Çalışıyor?
Bu programa Tesla sahibi herkes katılabiliyor. Tesla sahibi iseniz bir MyTesla hesabınız internet sitesinde mevcut oluyor. Bu hesap üzerinden size ait bir yönlendirme kodu atanıyor. Tesla'ya verilen tüm siparişler de (mağazalardan verilse bile) yine internet sitesinden arabanızı tasarlayarak verildiği için, satın alım sırasında size ait kod kullanılırsa alıcıya 1000$ indirim, kod sahibi yönlendiricinin hesabına da 1000$ yatırılıyor. Yönlendirenlere mevcut ödüller de cabası. CEO Elon Musk mevcut maliyetler ile mağazadan bir araç satma maliyetini 2000$ civarı olarak tespit edip, bu satışı müşteriler yaparsa bu 2000$ maliyeti seve seve paylaşırız düşüncesi ile bu programı deney olarak başlatıp binlerce Model S talebi oluşturabilmişti.
CEO Elon Musk'ın kendi yazdığı e-mail'den yönlendirme programı tanıtımı/açıklamasını okumak için tıklayın.