Çok değil, sadece 1.5 hafta önce başlayan ve büyük ödülü Kurucu Serisi, full opsiyonlarıyla bedava Model X olan Tesla Yönlendirme Programı'nın ilk kazananı belli oldu.

Yönlendirme Programında mağazalardan bir Model S satma maliyeti 2000$ olarak belirlenmiş ve bu satışı Model S sahiplerinden birisi yapabilirse o 2000$'ın bölüşülmesi vaat edilmişti. Yani satın alan kişi 1000$ indirim kazanıyor, satan kişi de 1000$ kazanıyordu. İşleri daha eğlenceli yapmak için;

  • 5 tane satış gerçekleştirene Gigafactory açılışına 2 kişilik davetiye.
  • 10 tane satana Kurucu Serisi Model X'i tam opsiyonlu haliyle baz fiyata satın alma hakkı.
  • Büyük ödül olarak da 10 satış gerçekleştiren ilk kişiye bedava Kurucu Serisi Model X vaat edilmişti.

Bütün bu büyük ödüller için 31 Ekim 2015'e kadar mühlet tanınmıştı ki ilk kazanan 1.5 hafta geçmeden belli oldu. Avrupa Bölgesi kazananı olan, ve en çok da hak eden Björn NylandTeslaTürk.com olarak biz de kutluyoruz. 

Tesla Yönlendirme Programı İlk Kazananı Belli Oldu
Tesla sahiplerinin arabalarını kontrol etmek için kullandıkları uygulamada "lider tablosu" görülebiliyordu.

Björn Nyland Kimdir?
Björn Nyland Norveç'te Oslo Üniversitinde Programlamacı olarak çalışan ve boş vakitlerinde Tesla videoları çeken bir Youtube kişiliğidir. 2 yıldan fazla süredir yaptığı Avrupa'da uzun yol videoları, Tesla ile ilgili anlattıkları ve yaptığı tanıtımlar ile Yönlendirme Programı yokken bile düzinelerce Tesla sattığından şüphemiz yok. Yönlendirme programı ile 1.5 hafta 10 adet Tesla Model S satarak yarışmayı - en azından büyük ödül için - Avrupa'da erken bitirdi.

Björn Nyland Twitter'da Elon Musk'a "N'oldu şimdi kazandım mı?" sorusunu sordu ve Elon Musk; "Eğer 10 sipariş veren de otomobillerini teslim alırsa evet, kesinlikle kazandın." cevabını verdi.

 

 

Kendisinin kazanması bütün Tesla severler için en hayırlısı oldu çünkü Model X'ini teslim alır almaz yapacağı videolar ile yine bizlere en çok şey katan o olacak ve en çok hak eden de belki de o. Björn'ün kanalındaki videolara göz atmanızı öneririz. Buradan ulaşabilirsiniz.