Tesla'nın Türkiye pazarına gireceğini ilk olarak bir yıl önce Avrupa için planlanan 2014 ve 2015 Supercharger haritaları açıklandığında ögrenmiştik. Aşağıda ...

Tesla'nın Türkiye pazarına gireceğini ilk olarak bir yıl önce Avrupa için planlanan 2014 ve 2015 Supercharger haritaları açıklandığında ögrenmiştik. Aşağıda görebileceğiniz gibi haritada 2015'te İstanbul'a bir adet Supercharger, 2016'da ise 9 ilimizde planlı Supercharger mevcuttu. Bu açıklama ardından Tesla'nın Türkiye gelişimi uzun bir süre sessiz kaldı. Ta ki bundan 4 ay kadar önce Tesla Türkiye için ilk iki iş ilanı bir hafta arayla Tesla'nın kariyer sayfasında yayınlanana kadar.

Tesla Türkiye'den Üçüncü İş İlanı!
Tesla Türkiye'den Üçüncü İş İlanı!

TESLA'YA TÜRKİYE'DE SUPERCHARGER ÖNERİSİNDE BULUNUN!
İlk iki pozisyon "Servis Müdürü" ve "Bölge Dağıtım Müdürü" idi. Bu iş ilanlarını da ilk olarak sitede duyurmuş, ilanların tercümelerini yapmıştık.
YAYINLANAN İLK İŞ İLANI

 
Saha Destek Mühendisi
Bu sefer aranan pozisyon "Üst Düzey Saha Destek Mühendisi" (Senior Field Support Engineer) Servis ağı ile ilgili olan bu iş ilanının belirtilen yeri de Tesla'nın Türkiye'ye giriş yapacağı il olan İstanbul.
İş ilanını görmek için tıklayın!
Pozisyon için arananlar arasında akıcı İngilizce yanında en az 3 yıl tespit teknisyeni veya saha destek mühendisi olarak tecrübe ve otomotiv üzerine lisans yer alıyor.

Tesla'nın Türkiye gelişimini gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz. Görüşlerinizi iletişim formundan veya hemen bu yazının altında bulunan forum alanından bekliyoruz.