Tesla dün Grand Rapids bazlı "Riviera Tools" adında bir parça presleme/kalıplama şirketini satın alarak ilk satın almasını gerçekleştirdi. Michigan'da buluna...

Tesla dün Grand Rapids bazlı "Riviera Tools" adında bir parça presleme/kalıplama şirketini satın alarak ilk satın almasını gerçekleştirdi. Michigan'da bulunan parça presleme şirketinde yaklaşık 100 kişi çalışıyor ve şirket hali hazırda Tesla'ya zaten parça üretiyor. Tesla'nın çalışanları tutup, şirkette çok değişiklik yapmadan adını "Tesla Tool & Die"a çevirmesi bekleniyor. Aynı zamanda 2015 ve sonrası için Model X'in çıkışı ile birlikte ciddi üretim hedefleri olan Tesla'nın daha stabil ve hızlı büyüyen bir üretim kapasitesi için önümüzdeki aylarda sık sık yapabileceği satın almalardan ilki düşüncesi de analistlerin yorumları arasında.

Satın alma Michigan Valisi'nin Tesla'nın eyalette müşterilere doğrudan mağazalardan otomobil satmasını yasaklayan yasa tasarısına imzasından aylar sonra gerçekleşti ve bu satın alma ile Tesla Michigan'da, Detroit'i otomobil yapım devleri GM, Ford ve Fiat Chrysler gibi firmalar arasında,  ilk faaliyetini göstermiş oldu. Tesla CEO'su Elon Musk Ocak ayında "Detroit Automotive World Congress"'da Michigan'da fabrika açma fikrini tamamen elemediklerini ve belki de bu yüzden Michigan Valisinin araba satmalarını önlememesi gerektiğini söylemişti.

Satın alma ile ilgili detaylar bilinmiyor.

 
KAYNAK