Tesla Motors denince akla gelen bir numaralı isim şüphesiz ki Elon Musk. Tesla Motors yanında SpaceX, SolarCity gibi kimilerince imkansız denen vizyonlarını herkese inat bir bir gerçekleştiren Elon Musk'ın bu kaynaktaki detaylı hikaye ve biyografisini sizler için tercüme ettik.

Elon Musk Biyografi

Bu başarı hikayesinde Elon Musk’ın, SpaceX CEO ve CTO’su, Tesla Motors CEO’su, Solar City yönetim kurulu başkanı ve PayPal’in kurucusu Elon Musk’ın biyografisini paylaşacağız. Musk aynı zamanda yüksek hızda toplu taşıma sistemi Hyperloop’un vizyoneri. Elon Musk dünyamızı değiştirebilen projelere yatırım yapıyor. Sadece bir girişimci değil aynı zamanda mucit, yenilikçi ve bir mühendis. Musk elektrikli araba ve uzay gemilerinin dizaynında kişisel olarak katkıda bulunuyor, çalışıyor.

Elon Musk silikon vadisinde 1 milyar $’lık piyasa değerine ulaşabilen 3 şirket kurabilmiş ikinci girişimci idi. (PayPal, SpaceX ve Tesla Motors) Elon Musk kendini uzay ve alternatif enerji teknolojilerine adıyor. Çok farklı kurallarla bu oyunu oynuyor ve başarılı bir şekilde oynuyor. Elon Musk’ın belirgin karakter özelllikleri ısrarcılı, şüpheci düşünme, kendini doğru analiz edebilme ve çok çalışma. (haftada 80 ile 100 saat arası çalışıyor)

İlk Yıllar

Elon Reeve Musk 28 Haziran 1971’de Pretoria, Güney Afrika’da doğdu. Üç kardeşin en büyüğüydü. Babası...
YAZININ DEVAMINI "ELON MUSK" SAYFASINDA OKUYABİLİRSİNİZ