Tesla Model S P85D'lerin teslimleri Amerika'da şanslı sahiplerine ulaşmaya başladıkça (Avrupa için ilk teslimler Şubat'ı gösteriyor) kalkış yarışları da internete düşüp elektrikli otomobillerin potansiyelini göstermeye devam ediyor. Bu videoda 0-100km kalkışı 2.9 saniye olan 590 beygirlik Porsche 911 Turbo S, P85D ile bir kalkış yarışı yapıyor. Porsche 0'dan 100'e ve çeyrek mile daha çabuk ulaşsa da Tesla her seferinde elektrikli motor avantajı ile önde başlıyor ve 0-70km gibi bir hıza kadar önde tamamlıyor. Dün internette dedikoduları dönmeye başlayan olası yazılım güncellemesi sonrası eğer P85D'nin 0-100 hızlanması 2.8 saniyeye, veya Tesla'nın içinden birkaç mühendisin testlerde gördüğü gibi 2.7 saniyeye inerse P85D'nin dünyanın en hızlı üretim arabalarından biri Porsche 911 Turbo S'i her alanda yenip süper araba kategorisine yükselme şansı çok yüksek.

Aynı zamanda hatırlatmalıyım ki Tesla'nın kafa tuttuğu Lamborghini Aventador, Porsche 911 Turbo S gibi otomobiller spor ve performans önde tutularak üretilmiş otomobiller iken Model S 5 kapılı, 7 koltuğa kadar çıkabilen bir aile arabası ve her işinizi onla görebilirsiniz. Diğerlerinde ise ne kullanışlı bir bagaj, ne de arka koltuklar mevcut. Üstüne üstlük Tesla elektrikle çalışıyor. Porsche ve Lamborghini gibi spor otomobil üretme misyonu ile 5 yıl sonra üretilecek bir elektrikli arabayı sizin hayalinize bırakıyorum.

Videonun ikinci yarısında aynı zamanda meraklıları için Porsche 911 Turbo S Lamborghini Aventador'la da yarışmakta ve bu internete düşen bu iki arabanın ilk kalkış yarışı.

 
DAHA FAZLA TESLA YARIŞ, İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA VİDEOSU İÇİN VİDEO KATEGORİSİNE GÖZ ATIN.