İddialara göre Volkswagen Grubu şu anda oldukça gizli bir proje üzerinde çalışıyor. Adına Landjet denilen bu proje ilerleyen günlerde Audi, Bentley ve Porsche gibi markalar üzerinde de çıkış yapacak.

Automotive News Europe'daki meslektaşlarımızın iddialarına göre araç, 7 koltuklu olabilecek kadar büyük olacak. Yine de şimdilik modelin hangi segmentte bulunacağı hakkında net bir bilgi yok.

Galeri: 2022 Porsche Macan Electric kil model

Söylentiler arasındaki bir diğer ilginç detay ise Landjet isimli bu modelin markanın Hannover'de bulunan tesisinde üretilecek olması. Genellikle devasa modellerin üretildiği bu tesis şu anda Volkswagen Transporter ve Amarok isimlere ev sahipliği yapıyor.

Adı verilmeyen bir VW yöneticisi proje hakkında şu ifadeleri kullanmış: "Landjet, Hannover'de seri üretime girecek. Bu durum Audi tesislerinin üstüne yük bindirmeyecek."

Aynı kaynağın paylaştıklarına göre ilk Landjet modelini 2024 yılında Audi saflarından göreceğiz. Markanın diğer üyeleri yavaş yavaş Landjet türevlerine kavuşacak. İkinci sırada ise Bentley olacak.