InsideEVs Türkiye, bildiğiniz üzere elektrikli otomobiller için İstanbul'da bayilik ve servis hizmeti veren E-Garaj'ın destekleriyle kuruldu. InsideEVs Türkiye'nin YouTube kanalında da Soru-Cevap adlı bir video serisi başlatarak, vatandaşlarımızın birçoğunun uzak kaldığı elektrikli otomobiller konusunda bilgilendirici videolar ortaya koymayı amaçladık. Zira otomotiv sektörü, elektrifikasyon yönünde hızla ilerliyor.

Bu serimizin 5.videosu ise "elektrikli araçlarda neden motor yağı yok?", "Türkiye'de plug-in hibrit mi yoksa tamamen elektrikli otomobiller mi daha mantıklı?", "elektrikli araçların menzilleri yıllar içerisinde nasıl gelişecek?", "elektrikli araçlarda sıkça duyulan yanma haberleri var, bu durumun sebepleri neler?" gibi soruların cevaplandığı bir video şeklinde.

Eski editörlerimizden Şafak Soysal'ın sorduğu bu soruları, elektrikli otomobiller konusunda son derece tecrübeli ve bilgili bir isim olan, E-Garaj'ın da kurucu ortağı olan Emir Tunçyürek cevaplıyor. Emir Tunçyürek'i, daha önceden işletmekte olduğu ve Tesla Model S aracıyla videolar paylaştığı TeslaTurk adlı YouTube kanalından da tanıyoruz.

Elektrikli otomobillerle ilgili daha fazla video için InsideEVs Türkiye YouTube kanalımızı ziyaret etmeyi ve takipçi olmayı unutmayın! Ayrıca Instagram, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya mecralarında da aktif olduğumuzu belirtmiş olalım.

Ayrıca, kanalımızdaki aşağıdaki bir diğer video da ilginizi çekebilir: