2020 Mart ayından beri devam eden COVID 19 salgını sebebiyle geçen sene yapılamayan Alman otomobil fuarı IAA Mobility, 7-12 Eylül arasında gerçekleşecek.  Daha önce Frankfurt Otomobil Fuarı olarak bilinen fuar, ilk kez Münih’te sahne alacak.  IAA Fuarı’nda bizi bekleyen elektrikli arabaları sizler için derledik.

Oktoberfest 2021 pandemi sebebiyle iptal edilmişti ancak bu fuarın yapılması, diğerleri içinde olumlu yönde geri dönecek. Hangi markaların yer alacağı kısmen belli olsa da bazı otomobil markaları katılacaklarını onayladı. Hatta hangi modelleri tanıtacağını açıklayanlar bile oldu. Bazı araçları ise halen bekliyoruz.

Alman markası Opel, Japon üretici Toyota ve tüm Stellantis Grubu markaları etkinliğe katılmayacaklarını açıklamışlardı. Bununla beraber General Motors’un da katılmasını beklemiyoruz.

InsideEVs Türkiye ekibi olarak odak noktamız elektrikli otomobiller olduğu için belirli araçları atlıyoruz. Onun yerine IAA Fuarı’nda görmeyi beklediğimiz elektrikli otomobilleri incelemek için slaytlara tıklayabilirsiniz.

 

Nasıl katılabilirsiniz?

IAA Fuarı’nın şehir merkezinde bulunan açık alanı ücretsizdir. Ancak, “Deneyim Bileti’ne” sahipseniz, aileniz ve kendiniz için sayısız avantaj elde edebilirsiniz.

Bilet avantajları:

  • 7 Eylül Salı gününden itibaren sergi alanında bulunan Genişletilmiş Açık Alan'a erişim.
  • Trusted Location Partners  teklifleri
  • 10 Eylül Cuma gününden itibaren IAA Mobility toplantısına erişim hakkı
  • Etkinlik günlerinde ücretsiz toplu taşıma hizmeti (M-6 bölgesi)
  • Uygulama üzerinden test sürüşleri için ön rezervasyon

Günlük bilet fiyatları yetişkinler için 20 Euro'dur. Hafta sonları bu fiyat 25 Euro'dur. Çıraklar ve öğrenciler günlük 10 Euro ödeyerek bilet sahibi olabilir. Aile günü bileti iki yetişkin ve üç çocuk (6-14 yaş) için günlük 49 Euro'dur.